Aranżacja kawalerki – jak ją urządzić, aby wyglądała na większą?

Małe mieszkanie można urządzić tak, aby korzystało się z niego komfortowo. O czym trzeba pamiętać?

Kawalerki to obecnie często kupowane mieszkania. Wybierane są głównie przez singli i przez pary, ale również cieszą się powodzeniem jako nieruchomości inwestycyjne, które przeznaczane są następnie na wynajem. W kwestii jak aranżacja wnętrz Kraków ma wiele firm, w których można skorzystać z pomocy ekspertów w dziedzinie urządzania nawet najmniejszych mieszkań. Co doradzają ich właścicielom?

 

Jakimi materiałami wykończyć małe mieszkanie?

Chociaż w małym mieszkaniu można wykorzystać niemalże każdy typ materiałów wykończeniowych, warto pamiętać o tym, że tylko niektóre z nich są w stanie zapewnić odpowiedni efekt optycznego powiększenia przestrzeni.

 

Przede wszystkim warto postępować zgodnie z zasadą, która mówi, że aranżacja wnętrz małego mieszkania powinna wykorzystywać jasne kolory. Biel, jasna szarość, beż i inne pastele powodują, że pokoje wyglądają na większe.

 

Na ścianach może znaleźć się tynk gipsowy pomalowany farbą w wybranym kolorze, ale można także zastosować elementy dekoracyjne, na przykład tapetę, okładziny imitujące cegłę w stylu loft. Elementy te powinny znajdować się tylko na wybranych powierzchniach, aby nie przytłoczyć wnętrza.

 

Na podłogę najlepiej wybrać drewno lub jego imitację w jasnych wybarwieniach, natomiast do łazienki, kuchni i przedpokoju płytki ceramiczne w kolorach szarości, beżu, bieli.

 

Meble do kawalerki – gotowe czy na wymiar?

Kawalerka może sprawiać trudności w wykończeniu wnętrza z użyciem mebli, stąd też warto wziąć wtedy pod uwagę nie tylko gotowe umeblowanie dostępne w sklepach, lecz także to wykonane na zamówienie.

 

Meble na wymiar sprawdzą się przede wszystkim w kuchni i w łazience. Wówczas można w pełni wykorzystać potencjał tych małych przestrzeni, dbając o ich funkcjonalność.

 

Aby powiększyć kawalerkę, wybierz meble:

  • w jasnych kolorach
  • wykończone na wysoki połysk
  • podwieszane lub na nóżkach
  • ażurowe

 

W kwestii jak aranżacja wnętrz Kraków zapewnia dostęp do wielu firm zajmujących się projektowaniem i wykonawstwem mebli na wymiar.

 

Czy warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz?

Aby małe mieszkanie było wygodniejsze i bardziej funkcjonalne, warto także pomyśleć o skorzystaniu z usług projektantów wnętrz. Posiadają oni duże doświadczenie w zakresie urządzenia nawet najmniejszych kawalerek, stąd też mogą zaproponować wtedy ciekawe rozwiązania, by wnętrze było atrakcyjne i komfortowe w codziennym użytkowaniu.

 

Osobom chcącym zadbać o sprawy jak aranżacja wnętrz Kraków oferuje kompleksową pomoc sprawdzonych biur projektowych z wieloletnim doświadczeniem.

Dodaj komentarz