Botox – pozbądź się zmarszczek mimicznych z twarzy!

Za pomocą botoksu można usunąć zmarszczki, które są problemem wielu kobiet i mężczyzn – zmarszczki mimiczne. Na czym dokładnie polega zabieg z użyciem botoksu? Jakie daje on rezultaty?

Zmarszczki mimiczne powstają na skutek naturalnego poruszania się mięśni twarzy. Można zauważyć je przede wszystkim wokół oczu, na czole oraz przy ustach. Zmarszczki te pojawiają się najczęściej jako pierwsze, dlatego wiele osób szuka sposobów, aby się ich pozbyć. Tutaj z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej oferujące botoks.

Czym jest toksyna botulinowa – botox?

Botoks, czyli toksyna botulinowa jest rodzajem naturalnej neurotoksyny, która wytwarzana jest przez bakterie jadu kiełbasianego. Uznawana jest ona za jedną z najsilniejszych toksyn. Wieloletnie badania nad nią potwierdziły jednak, że w małych dawkach pozwala ona na uzyskanie efektu terapeutycznego.

Toksyna botulinowa używana jest w różnych dziedzinach medycyny, między innymi do ograniczenia nadmiernych ruchów mięśni – przy kurczach, zezie, spastyczności mięśni. Z tego powodu jest ona używana także w celu likwidowania zmarszczek mimicznych, za których powstanie odpowiada właśnie ruch tkanki mięśniowej.

Botox – kiedy warto go wykonać?

Zabiegi medycyny estetycznej wykorzystujące botox są jednymi z najczęściej prowadzonych zabiegów w tego typu gabinetach. Dlaczego wybierane są one tak chętnie?

Przede wszystkim botox to zabieg pozwalający na uzyskanie bardzo dobrych efektów – likwiduje on zmarszczki mimiczne, które nie są możliwe do skutecznego usunięcia za pomocą innych typów zabiegów, kosmetyków.

Ponadto w nowoczesnych gabinetach i klinikach, zabieg ten, na przykład jak botox w Instytucie Bielenda w Krakowie, prowadzony jest z naciskiem na maksymalny poziom bezpieczeństwa. W efekcie pozwala on na uzyskanie doskonałych rezultatów bez ryzyka, ponieważ prowadzony jest pod okiem doświadczonego lekarza.

Efekty zabiegu wstrzyknięcia toksyny botulinowej są również trwałe, jednak efekt ten jest odwracalny. Zwykle widoczne są one na czas od 3 do 6 miesięcy. Potem botox można zastosować ponownie.

Jak odbywa się zabieg wstrzyknięcia botoksu?

Toksyna botulinowa podawana jest bezpośrednio w zmarszczki za pomocą bardzo cienkich igieł, co pozwala na zredukowanie bólu. Zazwyczaj zabieg ten nie wymaga wykonania znieczulenia, natomiast w razie potrzeb można zastosować krem znieczulający skórę.

Przed wykonaniem zabiegu pacjent bierze także udział w konsultacjach z lekarzem medycyny estetycznej, który bada jego skórę, sprawdza, czy nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu, a następnie uzgadnia z nim efekty procedury.

Sam zabieg trwa zazwyczaj około kilkunastu minut i nie wymaga on specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Po nim mogą pojawić się różne dolegliwości miejscowe, na przykład jak obrzęk, zaczerwienienie, mała bolesność, lecz zazwyczaj zanikają one w ciągu kilku dni.

Jakie efekty daje toksyna botulinowa?

Botox powoduje pojawienie się pierwszych rezultatów w ciągu 2-3 dni, natomiast pełen rezultat można zauważyć po około 14 dniach. W tym czasie można także wykonać niezbędne poprawki.

Warto pamiętać o tym, że zabieg powinien być prowadzony jedynie przez doświadczonego lekarza. Wykonanie go poza gabinetem może spowodować poważne skutki uboczne!

Ile kosztuje botox na twarz?

Koszt wykonania zabiegu jak botox rozpoczyna się od około 1 tysiąca złotych, natomiast ostateczna cena powiązana jest głównie z liczbą obszarów zabiegowych oraz ilością zastosowanego preparatu.

Z cennikami można zapoznać się na stronach gabinetów oraz klinik medycyny estetycznej.

 

Dodaj komentarz