Eleganckie prezenty biznesowe – co wybrać?

Prezenty biznesowe mają bardzo szerokie zastosowanie i niosą ze sobą wiele korzyści. Co warto podarować pracownikowi, ważnemu klientowi lub kontrahentowi?

Wręczanie podarunków weszło do biznesowego savoir-vivre’u także w Polsce. Wybierają je zarówno duże korporacje, jak i mniejsze firmy. Prezenty te, podobnie jak upominki wręczane najbliższym, nie tylko powodują radość, ale również pomagają w prowadzeniu biznesu.

Prezenty biznesowe – dlaczego warto je wręczać?

Wręczenie podarunku biznesowego wiąże się z szeregiem korzyści zarówno dla osoby, która taki podarunek przekazuje, jak i dla tej, która go dostaje.

Przede wszystkim podarunek może wyrażać różne uczucia, między innymi wdzięczność, szacunek, może mieć także formę przeprosin, zadośćuczynienia. Dzięki temu ma on uniwersalne zastosowanie.

Elegancko prezentujący się prezent pomaga wtedy w budowie pozytywnego, profesjonalnego wizerunku w oczach otoczenia biznesowego, co sprzyja zwiększeniu konkurencyjności, rozpoznawalności oraz wpływa na PR firmy.

Ponadto podarunki biznesowe wcale nie są związane z bardzo wysokimi wydatkami. Można kupować je w przystępnych cenach, co w połączeniu z ich wysoką skutecznością daje sprawdzony sposób wsparcia firmy w jej rozwoju.

Jakie prezenty biznesowe warto wybrać?

Obecnie jako podarunki od firmy może sprawdzić się wiele różnorodnych przedmiotów – od słodyczy i alkoholi, poprzez gadżety reklamowe, a skończywszy na luksusowych podarunkach, które zarezerwowane są tylko dla wybranych osób. Co wybrać?

Kosze podarunkowe

Obecnie jednymi z najczęściej wręczanych podarunków biznesowych są kosze wypełnione pysznymi produktami.

Kosze upominkowe to szeroka gama gustownych zestawów, które zawierają między innymi starannie wyselekcjonowane słodycze jak czekolady, praliny, nugaty czy bakalie w czekoladzie, kawy i herbaty, wysokogatunkowe alkohole, a także inne produkty. Całość zapakowana jest w ozdobny koszyk, karton lub inne opakowanie, które często wypełnione jest także innymi dodatkami nadającymi całości niebanalny wygląd.

Gotowe zestawy prezentowe można od razu przeznaczyć je do wręczenia. Szeroka gama ciekawych zestawów powoduje, że można łatwo dostosować je do konkretne okazji, gustu obdarowanej osoby, budżetu.

Artykuły piśmiennicze

Stylowym pomysłem jako podarunek biznesowy będą także różnorodne artykuły piśmiennicze, które mogą być także zakupione jako elegancki zestaw wykończony logo firmy.

Artykuły piśmiennicze są podarunkiem stylowym, ale także praktycznym, dlatego mogą one przydać się każdego dnia, przypominając wtedy o darczyńcy. Najczęściej wybierane są podarunki składające się z długopisów i piór sygnowanych znanymi markami. Mogą być one również umieszczone w szykownym opakowaniu, na przykład w plastikowym lub skórzanym etui

Dodatki do gabinetu

Bardzo popularnym pomysłem na prezent do biura mogą być także różnorodne dodatki do gabinetu. Są to między innymi ozdoby czy praktyczne przedmioty, na przykład gustowny globus, karafka z kieliszkami, skórzana podkładka na biurko, zegar, zestaw szachów, figurka, aby wspomnieć tylko o paru propozycjach.

Dodatki do gabinetu mogą być także poddane personalizacji, na przykład poprzez umieszczenie na nich dedykacji, życzeń, logo firmy.

Powyższe podarunki mogą być zakupione również w sklepach internetowych z szybką dostawą pod adres. Zróżnicowane ceny pozwalają na dopasowanie ich do każdego budżetu.

 

One Reply to “Eleganckie prezenty biznesowe – co wybrać?”

  1. Szukam prezentu na rocznicę firmy W Firmie pracują same kobiety. W poprzednich latach były Bony do Rossmanna, Bony do fryzjera, Kolacja firmowa.
    Możecie coś polecić?

    Zastanawiałam się nad takim koszem. Może to będzie dobra opcja?

Dodaj komentarz