Gdzie zamówić usługi cateringowe na firmowy bankiet?

Aby bankiet firmowy był dopracowany w najmniejszych detalach, nie można zapominać o odpowiednich daniach. W tym celu można zdecydować się na usługi cateringowe. Gdzie można je zamówić? Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy ich doborze?

Bankiety firmowe to eleganckie wydarzenia, które prowadzone są obecnie w wielu firmach. Przeznaczone są dla ważnych klientów, kontrahentów oraz dla pracowników. Mogą odbywać się z okazji świąt, ważnych zdarzeń, na przykład rozpoczęcia współpracy czy zamknięcia ważnego projektu.

Catering na bankiet firmowy – dlaczego warto?

Najczęściej bankiety firmowe organizowane są bezpośrednio w firmach lub w salach konferencyjnych. Mogą być też urządzone w restauracjach.

W miejscach, w których nie ma możliwości skorzystania z zaplecza gastronomicznego, najczęściej wybieraną opcją są usługi cateringowe Kraków jest jednym z licznych miast, gdzie można je zamawiać.

Catering firmowy wysokiej klasy pozwala na urządzenie wydarzenia wyróżniającego się wyśmienitym smakiem. Serwowane podczas wydarzenia dania mogą być wtedy przygotowane przez znamienitych szefów kuchni i zaprezentowane w elegancki sposób.

Dzięki zaletom, z jakimi związany jest catering dla firm, można urządzić wydarzenie prestiżowe, które będzie budowało profesjonalny obiór firmy w jej otoczeniu.

Bankiet – stół szwedzki czy obsługa kelnerska?

Podczas wydarzeń biznesowych jak bankiety usługi cateringowe mogą być prowadzone w dwóch wariantach, a mianowicie jako stół szwedzki albo jako obsługa kelnerka. Jaka opcja będzie najlepsza?

Podczas bankietów zaplanowanych na krótszy czas, które nie muszą wyróżniać się luksusową oprawą, najczęściej wybierany jest stół szwedzki. Wtedy firma cateringowa dostarcza we wskazane miejsce przygotowane już dania. Mają one formę małych porcji umieszczanych na osobnych naczyniach, co powoduje, że można łatwo po nie sięgnąć i zjeść je bez konieczności siadania przy stole.

Jeżeli jednak celem jest uzyskanie efektu ekskluzywnego wydarzenia, wtedy warto wziąć pod uwagę drugą z opcji, czyli obsługę kelnerską. Firma cateringowa może wtedy dostarczyć nie tylko same dania, ale także zadba o to, aby były one zaserwowane przez elegancko ubranych kelnerów i kelnerki. Dzięki temu można podnieść prestiż wydarzenia.

Obsługa cateringowa bankietu – dodatkowe usługi

Obecnie w obsłudze cateringowej wydarzeń biznesowych specjalizuje się wiele firm, które mogą zaoferować swoim klientom pełną, przekrojową obsługę.

Bardzo często razem z cateringiem zamawiane są usługi polegające na wynajęciu niezbędnej zastawy stołowej oraz dekoracji na stoły. Gdy na miejscu nie ma dostępnych również mebli eventowych, firma także może je dostarczyć, na przykład mogą być to stoły, krzesła, meble wypoczynkowe.

Wybrane firmy cateringowe zajmują się także dostarczaniem innego rodzaju usług, na przykład oferują pełną obsługę techniczną eventów w ramach nagłośnienia i oświetlenia wydarzeń, wynajmują parkiety, sceny, namioty.

Firma cateringowa może także zadbać o inne elementy wydarzenia, na przykład może ona zaoferować usługi transportowe dla gości czy też oprawę muzyczną i dodatkowe atrakcje dla gości.

Gdzie zamówić catering na bankiet?

Wybierając odpowiednią firmę zajmującą się cateringiem na wydarzenia biznesowe, warto zwrócić szczególną uwagę na kwestie jak:

  • doświadczenie firmy – czas jej obecności na rynku
  • zakres świadczonych usług – dopasowany do charakteru wydarzenia
  • menu – odpowiadające gustom gości
  • cennik – usługi najczęściej wyceniane są indywidualnie

Dodaj komentarz