Gdzie zlecić transport paletowy?

Transport z użyciem palet jest stosowany najczęściej w przypadku ładunków o większych gabarytach. Gdzie można go zlecić?

Najczęściej transport paletowy wybierają firmy, które dowożą dzięki niemu określone ładunki do swoich kontrahentów i klientów. Jest on zatem nieodłącznym elementem biznesu. Duże znaczenie ma zatem wybór takiej firmy organizującej transport paletowy, która będzie w stanie zapewnić szybki, bezpieczny i dodatkowo tani transport powierzonego mienia.

 

Jakie firmy przewożą palety?

W transporcie paletowym specjalizuje się obecnie wiele firm, które mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę.

 

Przede wszystkim transport paletowy prowadzą firmy przewozowe, w tym także spedycyjne i logistyczne, które posiadają odpowiednie zaplecze umożliwiające załadunek, transport i rozładunek palet. Wówczas przesyłka paletowa może być odebrana bezpośrednio od klienta i dowieziona od razu do celu.

 

Ponadto transport paletowy prowadzą firmy kurierskie. Oferują one swoim klientom usługę door to door, czyli od drzwi do drzwi, jednak najczęściej dowóz palety nie odbywa się bezpośrednio. Najpierw trafia ona do centrum dystrybucyjnego, gdzie potem przeładowywana jest na kolejny pojazd, aby w końcu trafić do swojego adresata.

 

Warto zatem porównać ze sobą różne oferty, aby sprawdzić, gdzie transport paletowy będzie najbardziej opłacalny. Firmy, które często nadają palety, najczęściej decydują się na firmę przewozową, z którą nawiązują wtedy dłuższą współpracę, a dzięki temu mogą otrzymać również dodatkowe zniżki. Z kolei wtedy, gdy konieczny jest szybki przewóz pojedynczych palet, rozwiązaniem może być kurier.

 

Pomoc w wyborze najlepszej oferty mogą zagwarantować również działające online serwisy brokerskie, które w jednym miejscu gromadzą oferty wielu przewoźników i porównują je ze sobą, aby pomóc klientowi w wyborze tej najlepszej.

 

Jak zlecić transport paletowy?

Aby zamówić usługę transportu palety, nie trzeba wychodzić z firmy. Aktualnie transport paletowy można także zlecić online albo telefonicznie.

 

Wiele firm pozwala obecnie na zamówienie usługi przez internet, co jest najwygodniejszą opcją. Wtedy wystarczy tylko wypełnienie odpowiedniego formularza online, w którym zamieszcza się informacje dotyczące przesyłki, a także jej nadawcy i odbiorcy. Opłatę za transport paletowy można również uiścić online.

 

Zatem transport palety można zlecić wielu firmom – warto porównać ich oferty, aby dzięki temu znaleźć taką, która oferuje usługi na najwyższym poziomie i jednocześnie w najniższej cenie.

Dodaj komentarz