Jak przyozdobić ogród? Tanie i efektowne dekoracje ogrodowe

Efektowny ogród nie musi być bardzo trudny w aranżacji. Co więcej, wcale nie musi być bardzo drogi. Sprawdź, jak wybrać tanie i efektowne dekoracje ogrodowe!

 

Ogród można ozdabiać na różne sposoby. Wśród nich znajdują się zarówno same rośliny, które tworzą zachwycające kompozycje, jak również różne elementy małej architektury oraz drobne detale, które nadają smaku całej przestrzeni.

 

  1. Rośliny w donicach i doniczkach

Gdy chcesz stworzyć piękny ogród, pomyśl o wykorzystaniu do tego celu donic i doniczek. W tej roli doskonale sprawdzają się donice wykonane z ceramiki, metalu, na przykład doniczki ocynkowane w kształcie wiaderek, a także donice z tworzyw sztucznych w nowoczesnym stylu.

 

Donice i doniczki dają niemalże nieograniczone możliwości w aranżacji ogrodu. Świetnie pasują do ogrodów w stylu śródziemnomorskim, na przykład greckim, włoskim czy hiszpańskim, gdy ustawione są przy wejściu do domu lub na tarasie. Warto postawić wtedy na donice ceramiczne.

 

Z kolei nowoczesne aranżacje kapitalnie wyglądają z prostymi donicami i skrzynkami, na przykład wysokimi donicami na dekoracyjne trawy. Mogą one również wydzielać przestrzeń na tarasie, tworzyć eleganckie wejście do domu.

 

Wiele ciekawych donic ogrodowych w różnych wielkościach oferuje Centrum Ogrodnicze Kraków – Ogród Niemczewskich – niemczewscy.pl.

 

  1. Dekoracje wbijane w ziemię – piki

Aby szybko udekorować ogród, można wykorzystać do tego celu piki, czyli dekoracje wbijane w podłoże. Piki świetnie wyglądają w różnych przestrzeniach, sprawdzają się w ogrodach klasycznych i nowoczesnych, ponieważ można zakupić je w wielu wariantach.

 

Piki świetnie wyglądają w kompozycjach kwiatowych, ogródkach skalnych, przy rabatach na tarasie lub przy wejściu do domu. Mniejsze piki mogą z kolei posłużyć do udekorowania kwiatów w doniczkach.

 

  1. Kule świetlne – lampy LED w kształcie kuli

Światło może być zachwycającym sposobem na udekorowanie ogrodu po zmierzchu, ale efektowne lampy mogą nadawać mu piękny wygląd przez całą dobę.

 

Obecnie bardzo popularne są proste lampy w kształcie kuli, które najczęściej ustawiane są w grupach. Tego typu lampy kapitalnie prezentują się w ogrodach nowoczesnych.

 

Lampy wyposażone są w diody LED, które są bardzo żywotne i pobierają mało energii. Można kupić je także w wariancie solarnym, czyli nie wymagają one wtedy podłączania do instalacji elektrycznej.

 

Ogród można zatem przyozdobić efektownymi dekoracjami szybko i dodatkowo bez przepłacania. Wystarczy tylko kilka ozdób, aby stworzyć przestrzeń jedyną w swoim rodzaju!

Dodaj komentarz