Nowoczesna kuchnia w góralskim stylu – jakie meble wybrać?

Lubisz góralski styl? W takim przypadku możesz urządzić w nim także swoją kuchnię. Sprawdź, jakie meble będą wtedy najlepsze!

Kuchnia w góralskim stylu pełna jest naturalnego drewna, a także zachwyca swoimi tradycyjnymi motywami, między innymi zdobieniami w kształcie polnych kwiatów i podhalańskiej parzenicy.

 

Meble kuchenne w góralskim stylu – z jakiego materiału powstają?

Do wykonania nowoczesnych mebli kuchennych w stylu góralskim stosowane jest przede wszystkim naturalne drewno. Jest to materiał od wieków używany w zabudowie kuchni, który dzisiaj nadal doskonale sprawdza się w tym celu.

 

Meble kuchenne góralskie wykonuje się z drewna drzew iglastych i liściastych, między innymi sosny, świerku, dębu i buku. Drewno tych drzew charakteryzuje się jasnymi wybarwieniami. Nie jest ono malowane na jednolite kolory, ale tylko pokrywane lakierem lub olejem, aby podkreślić jego naturalny wymiar.

 

Dodatkowo, aby meble kuchenne góralskie wyglądały jeszcze piękniej, mogą być one przyozdobione efektownymi uchwytami i zawiasami w góralskim stylu. Są one wykonane z metalu malowanego na kolor czarny z dekoracyjnymi wycięciami.

 

Wyposażenie mebli kuchennych w stylu góralskim

Aby korzystanie z góralskich mebli było jeszcze łatwiejsze, producent może wyposażyć je w specjalne rodzaje prowadnic i koszów. Takie meble są wtedy bardzo łatwe w użytkowaniu – szuflady przesuwają się płynnie i gładko, a także mogą się samodzielnie domykać.

 

Dodatkowo meble kuchenne góralskie mogą być wykonane z zabudową AGD jak lodówka, kuchenka, zmywarka, Wtedy cała zabudowa wygląda naturalnie i efektownie, a jednocześnie pozwala na korzystanie z nowoczesnych artykułów gospodarstwa domowego.

 

Góralskie meble kuchenne – gotowe czy na wymiar?

Meble kuchenne w góralskim stylu można obecnie kupić jako gotowe lub też zamówić je na wymiar.

 

Gotowe meble kuchenne góralskie są oferowane przez firmy z Podhala, które wykonują je w różnych wariantach. Można wtedy kupić szafki stojące i wiszące, a także dodatkowe blaty. Druga opcja, czyli meble na wymiar, daje więcej możliwości aranżacji, ponieważ wtedy zakład stolarski wykonuje je zgodnie z pobranymi wymiarami oraz życzeniami klienta co do ich wyglądu, wyposażenia.

 

Aktualnie góralskie meble kuchenne można bez problemu zamówić nie tylko na Podhalu, ale również na terenie całego kraju – także wtedy, gdy mają być one wykonane na wymiar.

Dodaj komentarz