Pierścionek zaręczynowy – klasyka czy ekstrawagancja?

Stoisz przed decyzją dotyczącą wyboru odpowiedniego pierścionka zaręczynowego dla swojej wybranki? W sklepach jubilerskich czeka na Ciebie mnóstwo ciekawych modeli. Czy lepiej postawić na klasyczną biżuterię, a może wybrać coś ekstrawaganckiego, co jest jedyne w swoim rodzaju? Doradzamy!

Klasyczne pierścionki zaręczynowe – dla kogo?

Gdy Twoja wybranka jest osobą, która ubiera się klasycznie i kobieco, wtedy na pewno będzie zachwycona pierścionkiem tradycyjnym. Warto więc decydować się na taką biżuterię, która będzie również ponadczasowa.

Klasyczne pierścionki zaręczynowe powstają ze złota i zdobione są jednym lub wieloma diamentowi. Dzięki temu powstaje efektowna, uniwersalna kompozycja, która wpisała się już w jubilerskie tradycje.

Takie pierścionki zaręczynowe są oferowane w różnorodnych wariantach pod kątem formy obrączki oraz kamienia. Najczęściej wybierane są pierścionki o zaokrąglonej, soczewkowej obrączce ze złota oraz z diamentem o brylantowym szlifie, który wydobywa z kamienia piękny blask. Można zdecydować się na pierścionek z jednym oczkiem, ale również ozdobiony większym brylantem i otoczony mniejszymi kamieniami tworzącymi luksusową koronę.

Alternatywą dla złotego pierścionka może być ten wykonany z białego złota albo materiałów jak tytan, platyna czy srebro. Takie pierścionki będą idealne dla kobiet, które nie przepadają za biżuterią z żółtego złota, natomiast lubią klasykę.

Nietypowe pierścionki zaręczynowe – jedyne w swoim rodzaju

Alternatywą dla klasycznych pierścionków są te wyróżniające się niebanalnym i unikatowym wyglądem. To propozycja przeznaczona przede wszystkim dla kobiet, które mają swój unikatowy styl i nie przepadają za tradycyjnymi ubraniami i dodatkami. Gdy zatem Twoja wybranka lubi biżuterię w oryginalnych wzorach, wybranie dla niej pierścionka o nieco innym wyglądzie niż klasyka może być strzałem w dziesiątkę.

Do dyspozycji jest wiele interesujących wzorów, na przykład można zdecydować się na pierścionki z dekoracyjnymi wycięciami kwiatów albo pierścionki z innymi kamieniami niż diamenty, na przykład z szafirami, rubinami, szmaragdami, topazami lub perłą, które również wyglądają zachwycająco.

Dla wielbicielki stylu vintage wspaniałym pomysłem może być pierścionek, który do niego nawiązuje, na przykład bogato zdobiony model, który przyciąga uwagę swoim misternym wyglądem. Z kolei dla minimalistki świetnym zakupem będzie prosty, cienki pierścionek z małym oczkiem umieszczonym bezpośrednio w obrączce.

Gdzie kupić najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy?

Szeroką gamę pierścionków zaręczynowych można znaleźć już teraz w sklepach internetowych prowadzonych przez salony jubilerskie. Wtedy zakupiony pierścionek zostanie doręczony pod wskazany przez kupującego adres.

Również warto odwiedzić sklepy stacjonarne, gdzie również można znaleźć wiele ciekawych modeli do wyboru i uzyskać fachowe porady dotyczące ich doboru.

 

Dodaj komentarz