Tunel aerodynamiczne – dlaczego warto umówić się na lot?

Lubisz wyzwania i nowe doznania? W takim przypadku warto pomyśleć o skorzystaniu z lotów w tunelu aerodynamicznych. Na czym polega taka rozrywka? Dla kogo jest ona przeznaczona? Gdzie można z niej skorzystać i ile trzeba będzie za nią zapłacić?

Czym tak naprawdę jest tunel aerodynamiczny?

Tunelami aerodynamicznym, również aerotunelami nazywa się typ konstrukcji, które mają na celu tworzenie warunków pozwalających na loty w powietrzu. Dokładnie w tunelach znajdują się wentylatory, które wprawiają powietrze w ruch i powodują, że znajdujące się w nich osoby mogą się unosić.

Początkowo takie konstrukcje stosowane były głównie w celu treningów spadochroniarskich. Teraz, poza tym zastosowaniem, wykorzystuje się je również do rozrywki, ponieważ loty w aerotunelu mogą być doskonałym sposobem na nowe doświadczenia, które na długi czas pozostają w pamięci.

Na czym polega latanie w aerotunelu?

Osoba, która znajduje się w tunelu aerodynamicznym, może unieść się w powietrzu na strugach pędzącego powietrza. Jego prędkość może dochodzić nawet do ponad 300 km/h.

Tunel aerodynamiczny jest przy tym bezpiecznym miejscem do lotów, ponieważ odbywają się one w kontrolowanych warunkach, a osoby, które nie mają doświadczenia, znajdują się wtedy pod opieką instruktora, który dba o ich bezpieczeństwo.

Dzięki lotom w tunelach aerodynamicznych można uzyskać efekt podobny do swobodnego spadania, który jest charakterystyczny dla skoków spadochronowych. Można wtedy doświadczyć uczucia spadania bez żadnych ograniczeń.

Czas lotów w tunelu aerodynamicznym jest zależny przede wszystkim od wybranego wariantu. Podstawowy czas lotu wynosi wtedy 3 minuty, ale bez problemów można zdecydować się również na loty dłuższe. To zatem znacznie dłuższy czas w porównaniu ze skokami spadochronowymi, ponieważ w tym przypadku swobodne spadanie trwa jedynie około 30-60 sekund.

Tunel aerodynamiczny – kto może wziąć udział w locie?

Aby wziąć udział w takim locie, nie trzeba szczególnych przygotować, co jest jego dużą zaletą. Właśnie dlatego loty w aerotunelach są również dostępne dla osób nieposiadających żadnego przygotowania w tej dziedzinie.

By zapisać się na lot, trzeba przede wszystkim skorzystać z internetowego formularza i wybrać termin i godzinę.

W przypadku lotów w tunelach nie ma żadnych szczególnych przeciwwskazań pod kątem wiekowym, dlatego mogą one odbywać się również w przypadku osób niepełnoletnich. Korzystają z nich też seniorzy.

Wśród głównych przeciwwskazań pod względem zdrowotnym znajdują się przede wszystkim poważne dolegliwości oddechowe i krążeniowe, niedawno przebyte urazy, operacje.

Dlaczego warto zapisać się na lot w aerotunelu?

Loty tego typu to przede wszystkim niesamowita frajda, dlatego jest to świetny wybór dla osób, które chciałyby doświadczyć czegoś nowego.

Z lotów mogą skorzystać także osoby, które obawiają się skoków spadochronowych, dlatego też chciałyby one doświadczyć podobnych odczuć jak w trakcie lotu, ale bez konieczności wykonywania skoków.

Warto też wskazać, że loty w tunelu aerodynamicznym mogą być kapitalnym pomysłem na prezent. Można kupić je w formie vouchera upominkowego i podarować, na przykład z okazji urodzin, imienin, na wieczór kawalerski lub panieński, wesele.

Gdzie dostępne są tunele aerodynamiczne?

Jedną z największych firm, które zajmują się obecnie organizacją lotów w tunelach aerodynamicznych w Polsce, jest firma Profly. Dysponuje ona tunelami zlokalizowanymi w trzech dużych miastach w Polsce – w Warszawie, Katowicach oraz we Wrocławiu.

Dokładne informacje dotyczące oferty firmy Profly, jej cenniki oraz formularze rezerwacyjne dostępne są na stronie https://profly.pl/.

 

Dodaj komentarz