Za oknem pada deszcz? Wybierz się z dzieckiem do sali zabaw!

Nieładna pogoda nie musi być przeszkodą w dobrej zabawie. Gdy szukasz pomysłu na deszczowe dni, strzałem w dziesiątkę będzie wizyta w sali zabaw!

Sale zabaw są wspaniałym pomyłem na dobrą rozrywkę dla dzieci w różnym wieku. Wizyta w takim miejscu może być doskonałym sposobem na aktywność i jednocześnie świetną zabawę nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja spacerom czy jeździe na rowerze. Gdy również chcesz odwiedzić miejsce jak sala zabaw dla dzieci, zobacz, o czym trzeba będzie wtedy pamiętać!

Jaki jest minimalny wiek do wizyty w sali zabaw?

Aby dziecko mogło bawić się na sali zabaw, najczęściej powinno mieć ono minimum 3 lata. Taki jest minimalny wiek wejścia na większość sali zabaw.

Dziecko powinno jednocześnie stale przebywać pod opieką rodzica albo opiekuna. Wejście rodzica albo opiekuna jest bezpłatne, dlatego też nie musi on płacić za bilet dla siebie.

Zazwyczaj maksymalny wiek do wejścia na salę zabaw najczęściej to koło 12-13 lat.

Warto jednak pamiętać o tym, że często sala zabaw dla dzieci może zaoferować też atrakcje dla młodszych dzieci w specjalnie przeznaczonej dla nich sferze. Wobec tego wtedy, gdy masz dzieci w różnym wieku, wcale nie trzeba rezygnować z wizyty w sali zabaw.

Jaką salę zabaw dla dzieci wybrać?

Obecnie w wielu miastach w Polsce działają różne sale zabaw dla dzieci. O czym warto pamiętać przy wyborze takiego miejsca dla dziecka?

Przede wszystkim warto sprawdzić, jakie atrakcje może zaoferować sala zabaw dla dzieci, ponieważ to właśnie od nich będzie zależało to, czy wizyta na niej będzie udana. Im więcej różnorodnych atrakcji, tym lepsza rozrywka dla malucha.

Ciekawym pomysłem może być także wybranie tematycznej sali zabaw. Doskonałym przykładem jest tutaj sala zabaw dla dzieci w Warszawie Airo Fun Kids, która została całkowicie poświęcona kosmicznej tematyce. Wobec tego można w niej poczuć się jak na powierzchni obcej planety albo jak we wnętrzu statku kosmicznego. Na miejscu czekają również ciekawe atrakcje edukacyjne związane z kosmosem. Więcej informacji o ofercie sali można znaleźć na stronie internetowej https://airo.fun/.

Przed wizytą w sali zabaw można także poszukać opinii na jej temat. Obecnie można łatwo znaleźć je w internecie, aby dowiedzieć się, czy konkretna sala zabaw dla dzieci jest rekomendowana przez rodziców, czy też raczej jest ona odradzana, na przykład ze względu na brudne czy niezabezpieczone wyposażenie.

Jaka pora jest najlepsza, by odwiedzić salę zabaw?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, kiedy warto udać się z dzieckiem na salę zabaw, aby nie było na niej zbyt tłoczno.

Najmniej dzieci bawi się w salach w dni powszednie od poniedziałku do czwartku, od godzin porannych do popołudniowych. Wtedy można liczyć na większą przestrzeń do zabawy.

Z kolei więcej dzieci jest w salach zabawach w godzinach wieczornych, gdy rodzice często mają więcej czasu, a także w weekendy, od piątku do niedzieli. Gdy planuje się wizytę w sali zabaw w ciągu weekendu, warto pomyśleć o odwiedzinach z rana, ponieważ wtedy będzie korzystało z niej mniej dzieci.

Odwiedziny w sali zabaw – jak ubrać dziecko?

Dobra zabawa wymaga odpowiedniej odzieży. Właśnie dlatego warto odpowiednio ubrać swoją pociechę na wizytę w sali zabaw.

Najlepiej założyć ubrania luźniejsze, wykonane z elastycznych, niekrępujących ruchów materiałów, na przykład dresowe spodnie i koszulkę. Najlepiej unikać wtedy ubrań ze sztywniejszych materiałów, na przykład spodni jeansowych albo sztruksowych, obciskających koszulek i bluzek, które będą mogły przeszkadzać dziecku w radosnej zabawie.

Nie można też zapominać o dopasowanych skarpetkach, ponieważ dzieci na salach zabaw wchodzą bez obuwia. Najlepiej, aby był do skarpetki antypoślizgowe.

Ile kosztuje wizyta w sali zabaw?

Zazwyczaj wizyta w miejscu jak sala zabaw dla dzieci w Warszawie będzie związana z kosztem około 25-32 złotych za jedną godzinę, 35-42 złotych za dwie godziny oraz 45-52 złotych za cały dzień, czyli bez limitu godzin.

Wiele sali oferuje również możliwość zakupu karnetów miesięcznych, które pozwalają na korzystanie z nieograniczonej liczby wejść lub konkretnej liczby wejść z nieograniczonym czasem w niskich cenach.

 

 

One Reply to “Za oknem pada deszcz? Wybierz się z dzieckiem do sali zabaw!”

  1. Mam dwie córki. Jesteśmy mocno sportowa rodzinką. Młodsza córka 5 lat chodzi na ju-jitsu i pływanie starsza 7 lat dostała się do szkoły sportowej na łyżwiarstwo figurowe i do tego gimnastyka artystyczna.

    Dzieci mają rózne preferencje. I czasami warto jest je zapisać na wiele różnych zajęć, tak aby zobaczyć które z tych zajęć bardziej im się podobają.

Dodaj komentarz