Czy można kupić tanie okulary przeciwsłoneczne z filtrem?

Okulary przeciwsłoneczne powinny być wyposażone w filtr UV chroniący przed promieniowaniem ultrafioletowym. Czy można kupić je tanio?

 

Dobre okulary przeciwsłoneczne powinny być nie tylko estetyczne, lecz także skuteczne w ochronie przed promieniowaniem UV. Czy jednak można kupić tanie okulary przeciwsłoneczne z filtrem? Sprawdź!

 

Dlaczego warto wybrać okulary słoneczne z filtrem?

Wiele osób przy zakupie okularów przeciwsłonecznych popełnia duży błąd i kupuje je wyłącznie pod kątem ich estetyki. Jednak stylowy wygląd okularów to jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ powinny one również chronić przed promieniowaniem ultrafioletowym emitowanym przez słońce.

 

Promieniowanie ultrafioletowe, czyli UV, a dokładnie UVA oraz UVB jest szkodliwe dla tkanek ciała człowieka, w tym dla skóry i dla oczu. Powoduje ono uszkodzenia ich struktury, a tym samym prowadzi do pojawienia się poważnych dolegliwości, między innymi nowotworów skóry. Stąd tak ważne jest zabezpieczenie jej przed promieniowaniem UV przez kremy z filtrami. Z kolei w przypadku oczu kluczowe znaczenie mają okulary przeciwsłoneczne z filtrem.

 

Jaki filtr powinny mieć okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne wyposażone w szkła z filtrem UV muszą być odpowiednio oznakowane. Najlepiej szukać wtedy okularów oznakowanych jako UV 400, ponieważ są one w stanie zapewnić najwyższy stopień ochrony.

 

Dodatkowo szkła mogą być także oznaczone kategoriami od 0 do 4. Odnoszą się one do przepuszczalności światła. Im niższa wartość, tym okulary zapewniają mniejszą przepuszczalność. Najczęściej kupowane są okulary o przepuszczalności na poziomie 3, co oznacza, że przepuszczają one około 8-18% światła. Będą one zatem najlepsze na słoneczne dni.

 

Gdzie można kupić tanie okulary przeciwsłoneczne z filtrem?

Dzisiaj także można kupić tanie okulary przeciwsłoneczne z filtrem, które są w stanie zapewnić skuteczną ochronę dla wzroku. Gdzie można je dostać?

 

Warto przede wszystkim sprawdzać oferty dostępne w salonach optycznych, w tym także w salonach internetowych, gdzie na klientów czeka szeroka gama ciekawych modeli z wysokiej klasy szkłami.

 

Zatem tanie okulary przeciwsłoneczne z filtrem także są dostępne – można kupić je w cenach rozpoczynających się już od około 35 złotych, dlatego wcale nie trzeba płacić za nie sporej sumy. Gdy więc chcesz kupić nowe okulary słoneczne, pamiętaj o tym, aby zdecydować się na takie, które będą zapewniały skuteczną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym – wtedy możesz zabezpieczyć oczy przed jego szkodliwym wpływem i wyglądać modnie przez całe lato!

Dodaj komentarz