Jaka odzież dla mechanika samochodowego? Zobacz, co wybrać!

Odzież dla mechanika samochodowego powinna stawiać na pierwszym miejscu wygodę, trwałość i ochronę. Jakie ubrania oraz akcesoria polecane są na stanowisku pracy mechanika?

Odzież dla mechanika samochodowego – kombinezony

Kombinezony dla mechaników to jednoczęściowe ubrania, które zapewniają dobrą ochronę całego ciała. Chronią noszoną pod spodem odzież przed różnymi zabrudzeniami, na przykład przed smarem, olejem i brudem, które są powszechne podczas pracy na stanowisku mechanika. Stosowana wówczas odzież robocza powinna być wykonana z trwałych i plamoodpornych materiałów, aby dzięki temu mogła ona zapewnić optymalną ochronę.

Odzież dla mechanika samochodowego – spodnie robocze

Na stanowisko pracy mechanika samochodowego warto wybrać solidne spodnie robocze wykonane z trwałych materiałów, takich jak grubsza bawełna z dodatkiem poliestru. Powinny mieć wzmocnione kolana i liczne kieszenie do wygodnego przechowywania narzędzi i małych części. Najlepiej na stanowisku pracy mechanika unikać luźnych lub workowatych spodni, które mogą zostać wciągnięte przez maszyny. Taka odzież robocza może mieć dwie postaci – spodni do pasa oraz spodni ogrodniczek, dlatego można dobrać ją do swoich potrzeb.

Odzież dla mechanika samochodowego – koszule robocze

Polecane są przede wszystkim koszule robocze z długimi rękawami wykonane z trwałych i oddychających materiałów, na przykład z naturalnej bawełny albo z flaneli. Warto poszukiwać koszul z kieszeniami do przechowywania drobnych narzędzi lub elementów używanych podczas pracy.

Odzież dla mechanika samochodowego – obuwie robocze

Na stanowisku mechanika potrzebne są buty robocze, które zapewniają bezpieczeństwo i ochronę. Powinny być to buty z antypoślizgowymi podeszwami, stalowymi noskami i ochroną kostki. Również powinny być one odporne na oleje i chemikalia, aby nie uległy szybkiemu uszkodzeniu.

Odzież dla mechanika samochodowego – rękawice

Noszenie rękawiczek ma kluczowe znaczenie dla ochrony dłoni mechanika samochodowego. Rękawice dla mechaników powinny charakteryzować się dobrą przyczepnością, trwałością oraz powinny one zapewniać dobrą ochronę przed przecięciami, otarciami i chemikaliami. Rękawice nitrylowe są powszechnie stosowane w pracach motoryzacyjnych ze względu na ich odporność na oleje i rozpuszczalniki.

Odzież dla mechanika samochodowego – okulary ochronne

Pozwalają one zabezpieczyć oczy przed zanieczyszczeniami, chemikaliami lub iskrami. Można zdecydować się na różnego rodzaju okulary oraz gogle ochronne. Warto pamiętać, że powinny być one dobrze dopasowane, aby nie spadały podczas pracy.

Odzież dla mechanika samochodowego – nakrycie głowy

Czapka również może być bardzo dobrym wyborem jako element stroju mechanika samochodowego. Może również chronić głowę przed drobnymi uderzeniami lub zadrapaniami, a także może ona poprawiać widoczność.

 

Dodaj komentarz