Meble do baru – co wybrać i gdzie je zamówić?

Wyposażenie baru powinno łączyć w sobie estetykę, trwałość oraz funkcjonalność. Gdzie można zamówić wysokiej jakości meble barowe? Sprawdź!

Jakie meble do baru wybrać?

Meble przeznaczone do baru mogą sprawiać dużo trudności przy ich doborze. Asortyment jest spory i ponadto można także zamówić je na wymiar, by dopasować je do miejsca montażu.

Wybierając odpowiednie meble barowe, warto kierować się paroma ważnym kwestiami, a mianowicie:

  1. Dostępną przestrzenią – meble powinny uwzględniać miejsce, jakie przeznaczone jest do ich ustawienia. Przekłada się to także na maksymalną liczbę miejsc w lokalu.
  2. Stylem aranżacji – bary urządzane są obecnie w różnych stylach, na przykład mogą być to modny styl loft, styl glamour, klasyczny styl, dlatego warto zawsze wziąć go pod uwagę.
  3. Funkcjonalnością – gdy bar ma służyć także jako miejsce organizacji przyjęć, wtedy warto zdecydować się na takie meble, które będą w stanie stworzyć długi stół dla wielu gości.
  4. Trwałością i wytrzymałością – dobre meble do baru muszą być odporne na czynniki zewnętrzne, aby mogły wyglądać atrakcyjnie przez długi czas.
  5. Ceną – oczywiście, pod uwagę trzeba też wziąć koszty zakupu mebli barowych, gdy lokal nie dysponuje wysoką kwotą przeznaczoną na ten cel.

Rodzaje mebli barowych

Do kategorii mebli barowych zalicza się szereg różnych typów konstrukcji, które mogą być dostosowane do lokalu. Najczęściej bary wyposażane są w meble jak:

Lada barowa

To zazwyczaj główne miejsce w barze, przy którym zamawia się napoje i posiłki. Także można ulokować przy nim miejsca siedzące – wtedy stosowane są wysokie krzesła określane jako hokery.

Lada barowa może być dopasowana o stylu aranżacji wnętrza. W przypadku klasycznych wystrojów piękne meble barowe tego typu powstają z naturalnego drewna, które jest dekoracyjnie rzeźbione.

Z kolei nowoczesne lady barowe najczęściej wykonuje się na bazie płyt meblowych, a także materiałów jak szkło czy metal. Mogą mieć one także ozdobne podświetlenie wykonane za pomocą taśm LED.

Boksy barowe

W barach bardzo często umieszczane są boksy barowe, inaczej określane także jako lożę. Składają się one z komfortowych, najczęściej tapicerowanych mebli w formie ławy, pomiędzy którymi znajdują się stoliki.

Stoły do baru

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia baru są stoły. Stoły barowe mogą mieć postać wolnostojących lub też mogą one znajdować się w boksach.

Stoliki są oferowane w różnych wariantach pod kątem ich kształtu oraz wielkości. Najczęściej kupowane są te w kształcie prostokątnym, natomiast można także zdecydować się na modele kwadratowe czy okrągłe.

Warto pamiętać, że stoliki okrągłe nie są aż tak funkcjonalne jak prostokątne czy kwadratowe, ponieważ nie można ustawiać ich obok siebie, aby stworzyć większy stół.

Krzesła barowe

W barze muszą także znaleźć się krzesła barowe. Do wyboru jest wiele modeli krzeseł, które można podzielić na te o standardowej wysokości oraz na hokery, czyli na wysokie krzesła barowe.

Krzesła barowe dobiera się do stylu aranżacji wnętrza. Przykładowo do baru w stylu loft świetnie wyglądają krzesła z elementami metalowymi. Z kolei do baru urządzonego w stylu glamour można wybrać krzesła tapicerowane aksamitem.

Gdzie zamawiać meble barowe?

Obecnie piękne meble barowe dostępne są w wielu firmach. Można zamówić je między innymi bezpośrednio u producentów.

Z dostępnymi wariantami gotowych mebli barowych można zapoznać się bliżej na stronach internetowych ich producentów – także można zamawiać je online. Aby zamówić meble na wymiar, należy skontaktować się z producentem.

 

Dodaj komentarz