Zastosowanie treningu EMS – zobacz, kiedy warto go wybrać!

Za pomocą treningów EMS można osiągnąć szereg efektów nakierowanych na różne cele. Kiedy warto zdecydować się na takie treningi? Na czym one polegają? Wyjaśniamy najważniejsze kwestie!

Co to jest trening EMS?

Elektrostymulacja mięśni, w skrócie nazywana EMS, jest procedurą, która polega na dostarczaniu do tkanki mięśniowej regularnych impulsów elektrycznych, aby wspomagać jej pracę.

EMS to procedura, która używana jest podczas fizjoterapii, ale również znalazła ona zastosowanie podczas treningów – wskazuje trener z klubu intime.pl, który specjalizuje się w prowadzeniu tego typu treningów.

Podczas nich osoba ćwicząca nosi na sobie specjalny rodzaj kombinezonu albo kamizelki, które wyposażone są w elektrody przekazujące impulsy elektryczne. Za ich wytwarzanie odpowiada wtedy urządzenie do EMS – najczęściej wyposażone w ekran, na którym można oglądać prowadzone ćwiczenia, co ułatwia w ich wykonywaniu.

Warto też zaznaczyć, że tego rodzaju treningi odbywają się jako personalne. Znaczy to, że odbywają się one wspólnie z trenerem personalnym, dlatego może on wtedy przeprowadzić wywiad i na podstawie konsultacji dostosować odpowiedni rodzaj planu treningowego.

Więcej informacji związanych z przebiegiem treningu można uzyskać bezpośrednio na witrynie klubu specjalizującego się w jego organizacji: https://www.intime.pl/trening-ems/.

Wskazania do treningów EMS – kiedy warto się na nie zdecydować?

Skorzystanie z treningów EMS jest zalecane wielu osobom, które chcą jeszcze szybciej uzyskać efekty treningowe. W przypadku tego typu treningów wystarczy jedynie około 20 minut w tygodniu, żeby osiągnąć wyniki, które można porównać nawet do 2-3 godzin na siłowni!

Wśród głównych wskazań do prowadzenia treningów EMS zaliczane są głównie:

Odchudzanie – zrzucenie nadmiaru kilogramów

Za pomocą tego typu treningów można łatwiej pozbyć się nadmiaru kilogramów w przypadku nadwagi oraz otyłości. Są one jednocześnie bezpieczne dla stawów, dlatego nie powodują one wysokiego ryzyka ich urazów oraz nadwyrężenia.

Trener może wtedy dobrać odpowiedni typ treningu, by pozwolić na uzyskanie stopniowej zmiany wagi bez pojawienia się efektu jo-jo.

Wymodelowanie figury – smuklejsza talia, podniesienie pośladków

Kolejnym zastosowaniem treningów EMS jest możliwość szybkiego wymodelowania sylwetki. Trening pozwala na wysmuklenie tali, uzyskanie rezultatu jak podniesienie pośladków, więc jest on również często wybierany z tego powodu.

Masa, rzeźba i siła mięśni – lepsze efekty w krótkim czasie

Kolejnym atutem związanym ze skorzystaniem z treningów EMS jest możliwość uzyskania szybkich efektów w przypadku chęci powiększenia masy mięśniowej, poprawy rzeźby mięśni oraz podniesienia ich siły. Dzięki temu treningi EMS mogą być również połączone skutecznie z innymi rodzajami dyscyplin sportowych.

Bóle pleców i mięśni – dla osób pracujących w pozycji siedzącej

Wiele osób pracujących w pozycji siedzącej doświadcza bólów pleców oraz mięśni na ten skutek. Wybierając treningi EMS, można wtedy zredukować takie dolegliwości. Ponadto plusem jest wtedy krótki czas trwania treningów, dlatego są one dobrym wyborem dla osób, które nie mają czasu na częste odwiedziny w klubach sportowych.

Rehabilitacja – pomoc w powrocie do sprawności

Warto również wskazać, że dzięki treningom EMS można też uzyskać bardzo dobre rezultaty w przypadku rehabilitacji, na przykład po urazach, chorobach. Treningi tego typu nie powodują poważnego obciążenia dla układu ruchu człowieka, więc nie zwiększają one ryzyka nadwyrężenia mięśni, stawów. Pozwalają wtedy na szybszy powrót do sprawności.

 

 

Dodaj komentarz